Technologia membranowa

Oferta odzieży w technologii membranowej

 

W naszej ofercie znajdziecie kurtki zimowe, kurtki przejściowe, kurtki 3w1, bluzy i polary, softshelle. Znacząca większość produktów SKAG wyprodukowana jest w technologii membranowej.

 

Kurtki z membraną - ochrona zewnętrzna (warunki atmosferyczne)

Kurtka (lub softshell) jest ostatnią warstwą odzieży, jaką na siebie zakładamy podczas aktywności Outdoor. Zakładamy ją aby uchronić się przed wiatrem, deszczem, śniegiem (trudnymi warunkami atmosferycznymi). Kurtki z membraną nie sprawiają, że się "grzejemy", zapobiegają utracie ciepła.

 

Kurtki z membraną - ochrona wewnętrzna (oddychalność)

Oczywistym jest, że kurtka ma chronić nas przed tym co na zewnątrz. Jej zadaniem jest również ochrona przed naszą własną wilgocią – to właśnie nazywamy oddychalnością, czyli odprowadzaniem pary wodnej na zewnątrz. Tutaj główną rolę pełni właśnie membrana.

 

Czym więc jest ta membrana?

membrana Skag

Najprościej można powiedzieć, że jest cienką półprzepuszczalną powłoką, która znajduje się między tkaninami kurtki/softshella. Mamy podszewkę wewnętrzną -> membranę(powłokę) -> warstwę zewnętrzną. Dzięki tej powłoce możliwa jest ochrona, o której wspomnieliśmy wyżej.

 

Parametry membrany

Parametry dzielimy na oddychalność i wodoszczelność.

Wodoszczelność to jednostka mówiąca o tym jak bardzo powłoka odporna jest na przemakanie. Jednostką są milimetry słupa wody – np. 15.000 mm H2O. Im wyższy parametr, tym "lepsza membrana".

Oddychalność to jednostka mówiąca o tym, jak wiele wilgoci z naszego potu jest w stanie przedostać się na zewnątrz powłoki. Jednostką  są gramy cieczy, jakie w ciągu 24 godzin mogą przedostać się na drugą stronę jednego metra kwadratowego laminatu – np. 6.000 g H2O/m2.

Przykład: Jeżeli mówimy, że kurtka ma membranę 15.000/6.000 to 15.000 dotyczy wodoszczelności a 6.000 oddychalności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl